KONST / Litografier / Färglitografi 14003177
nr 1400 3177
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografi, Waxholmsbåt vid kaj. Signerad, numrerad 185/300. Motivet: ca 35x52 cm, yttermått inklusive ram: 49x67 cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 maj 2021
kl 19:22:01
26/5 13:44:29
Jan Lundquist
Läs mer om Jan Lundquist